Co nás na nákupech online zajímá?

Na internetu většina z nás stráví denně alespoň nějakou tu minutu. Za tu dobu můžete narazit na nějakou věc, která se vám líbí, a chcete si ji koupit. Určitě už jste si někdy všimli, že na e-shopech jsou ceny příznivější, a proto častěji volíme nákupy v e-shopech. Většina jich nabízí vyzvednutí na pobočce s internetovou cenou, případně za nižší poplatek, než je poštovné, a to se, slovy klasika, vyplatí.

Wish
Wish je poměrně nová aplikace na Facebooku, kterou můžete používat pouze po přihlášení. Bez přihlášení do účtu nemůžete ani prohlížet zboží. Najdete tu věci z Číny, a to za velmi dobré ceny, v rozdílné kvalitě. Můžete tu sehnat oblečení pro muže, ženy i děti, doplňky, bižuterii, telefony, příslušenství pro telefony, domácí potřeby, hračky, kosmetiku, nebo třeba věci pro zvířata.

U většiny výrobků najdete i hodnocení uživatelů, abyste si mohli udělat představu o kvalitě. Stačí jen na vybraný kus kliknout, a pomocí paypalu zaplatit. Většinu zboží máte do pár týdnů doma. Nevýhodou je, že více věcí, byť od jednoho prodejce, nelze zaslat na jedno poštovné.

Aukční portály
Před pár lety bylo na vrcholu Aukro, které má propracovaný systém, a to včetně právní ochrany uživatelů. Najdete zde vše, od kosmetiky až po zahradní nářadí. Prodejci si určí, zda budou předmět prodávat formou aukce či za pevnou cenu. U každého uživatele najdete hodnocení, a snadno si můžete ověřit důvěryhodnost a spolehlivost.

Posledních pár let ale počet uživatelů klesl, protože Aukro zakrývá uživatelská jména, a vy si nemůžete ověřit, kdo v aukci přihazuje. Může se tak stát, že si prodejce otevře více účtů, a sám si v aukcích přihazuje, aby se předmět vydražil za vyšší cenu. Co je na Aukru skvělé, je fakt, že pokud předmět zaplatíte, a nebude vám dodán, či bude dodán poškozen, stačí vyplnit formulář, a Aukro vám poskytne finanční kompenzaci ve 100% výši škody, a to do 20 000,- Kč.
 
Na co dát pozor?
Online nakupování nám usnadní život, protože můžeme v klidu z domu vybrat zboží, které nám nejvíce vyhovuje, můžeme si pročíst recenze, ale můžeme se i napálit. Pokud najdete zboží, které se prodává za vysoké částky, v poněkud podezřele nízké cenové relaci, raději neriskujte. Totéž platí v případě vám dosud neznámého e-shopu. Vždy si napřed najděte na internetu informace, a až poté nakupujte. Pokud nebudete obezřetní, můžete o své peníze snadno přijít, a jen velmi těžce se jich budete domáhat zpět.