Jak najít rychle letní brigádu

Většina teenagerů využívá prázdniny právě k přivýdělku – ať už jako číšníci v restauracích, nebo třeba při sběru ovoce. Pozice se liší v odměně i podmínkách, přesto je ale brigádníky ochotno přijmout velké množství společností. Jak vybrat tu pravou?
čtyři holky.jpg
Hledejte na internetu, i v novinách
Zvláště pokud jste z menšího města či z vesnice, reklamy na internetu pro vás nebudou příliš lukrativní. Porozhlédněte se tedy nejprve ve svém okolí – do zpravodaje, do výloh, na inzeráty v obchodech. Určitě naleznete nabídku práce a pak už si můžete jen vybírat.
Hlídejte si nejen mzdu, ale i typ dohody
Pro studenty je nejvýhodnější práce na dohodu o pracovní činnosti, kterou stvrdí potvrzením o studiu na škole. To je dobré si sehnat v několika kopiích ještě před koncem roku ve škole – nebudete s tím poté mít žádné komplikace. Dohoda umožňuje vydělat si bez danění maximálně 10 tisíc za měsíc, což je pro studenta slušné.
Někteří zaměstnavatelé ovšem nabízejí práci pouze na pracovní smlouvu. V tomto případě musíte počítat s odvodem daně – část výplaty se vám tedy odečte.
Nebraňte se venkovním brigádám
Změna prostředí není špatná, proto po měsících strávených v uzavřené škole zkuste zvolit brigádu venkovní. Nemusí jít nutně pouze o sběr ovoce, přihlásit se můžete také například na stánkový prodej nebo na některý z festivalů. Poznáte mnoho nových lidí a ještě si vyděláte slušné peníze.
mytí auta v rukavicích.jpg
Vyzkoušejte jednorázové brigády
Nemáte-li tolik volného času, zkuste se porozhlédnout po brigádách jednodenních či vícedenních. Jedná se například o práci na promo akcích jako hosteska nebo například vybalování zboží ve skladu. Takové brigády bývají většinou velmi dobře placené a za krátký čas si tak vyděláte více než jinde za týden. Nemusí vám také bránit spojení – většinou jen ráno přijedete a večer zase odjedete.
Důležité je především začít včas hledat. Jen tak najdete tu ideální práci.