Pořiďte si novou sedačku

Výběr sedačky je při vybavování a zařizování obývacího pokoje snad tím nejtvrdším oříškem. Je to totiž základní prvek této místnosti, tudíž je nutné jej vybrat tak, aby vypadal zkrátka co nejlépe a perfektně tuto místnost vyplňoval. Jak si tedy poradit s výběrem? Na co se zaměřit, čemu dát přednost, jaký typ si vybrat?

šedá sedačka

Vsaďte na rohovou klasiku

Typů existuje opravdu spousta. Někdo preferuje klasiku, jiný zvolí rozkládací pohovku. Velmi dobrou alternativou jsou však i rohové sedací soupravy, které jsou výjimečné právě tím, že se hodí do každého interiéru, tedy bezesporu i do toho vašeho:

Stísněnější interiér – V menším interiéru sedačka skvěle vyplní doslova každý roh, určitě tedy nebudete zbytečně plýtvat místem, na úkor pohodlného posezení. Je to tedy skvělá varianta tehdy, pokud i přes nepříliš prostoru chcete mít velkou pohovku, na kterou se vejde celá vaše rodina
Prostornější interiér – Umíte si představit ve velkém obývacím pokoji například jen dvoumetrovou pohovku? Vypadalo by to komicky, do velkých prostor se určitě vyplatí volit tyto rohové varianty, které jej krásně využijí. Interiér bude vypadat vzdušně, prostorně a luxusně.

rohová sedačka

Investujte do kvalitního nábytku

Typ jste vybrali, nyní byste se měli zaměřit na výběr konkrétního kousku. Určitě preferujte nábytek českých výrobců, u kterých můžete mít jistotu, že se jedná o kvalitní a s láskou vyráběné kusy. Pozastavte se taky u výběru materiálu. Někdo preferuje klasiku, tedy kůži, někdo jiný zase volí spíše čalounění. Obě dvě tato provedení mají jisté výhody, ale pochopitelně i své nevýhody. Nevyhnete se ani výběru správné barvy. Tu byste měli volit hlavně podle zbytku interiéru, podle barvy stěn, doplňků, podlahy a tak podobně. Vše spolu musí perfektně ladit, abyste se v místnosti cítili dobře a harmonicky.