Skvělé řešení pro ochranu Vašeho bazénu

Pokud už se Vám nechce chodit na přeplněná koupaliště nebo jen chcete udělat radost Vašim dětem a pořídit jim vlastní koupání na zahradu, je nutné si všechno nejdříve velmi dobře promyslet, správně vybírat a hlavně všechno připravit a také se pak o celé bazénové zařízení velmi dobře starat. Ano, přesně tak, s pořízením bazénu není spojena pouze zábava ve formě vodních radovánek, ale také samozřejmě starosti s péčí a údržbou celého bazénu a hlavně bazénové vody.
plavání v bazénu.jpg

Už před pořízením nadzemního bazénu byste si měli vyměřit velikost plochy, kterou pro něj budete na zahradě mít a podle toho pak vybírat velikost, aby se Vám nestalo, že pořídíte bazén a pak zjistíte, že ho vlastně ani nemáte kam umístit. Pak je velmi důležité vyrovnat povrch na místě, kde bude Váš nový bazén stát. Tohle je opravdu zásadní prvotní krok, který musíte udělat, aby se dno Vašeho bazénu nepoškodilo. Přece jen jakmile jej napustíte vodou, bude vážit několik stovek kilogramů a to je opravdu velká zátěž.

Právě proto musíte dobře urovnat povrch, zbavit ho všech špičatých předmětů, jak jsou kamínky nebo kořeny či větičky a podobně. Nejlepší je vysypat povrch ještě pískem a dokonale jej rozhrabat do stran. No a pak je čas na použití tak zvané geotextilie, která je skvělá a odolává vlivům. Že jste tento název ještě neslyšeli? Je to vlastně taková plachta pod bazén, která ochrání dno bazénu nejen před poškozením od povrchu, na kterém je bazén umístěn, ale také před plevelem, který by mohl začít prorůstat dnem Vašeho bazénu a v neposlední řadě také před bakteriemi a hlavně plísní.
kačenky v bazénu.jpg

Ano, tuto plachtu pod bazén byste si měli pořídit jako první. Je samozřejmé, že jakmile budete mít bazén připravený a napuštěný vodou, budete potřebovat další pomocníky pro péči a údržbu bazénové vody a i s tím vám můžeme pomoci. U nás najdete všechny přípravky bazénové chemie a samozřejmě také kvalitní bazénové příslušenství ve velkém výběru a za velmi příznivých cenových podmínek.